
Risikoanalyse for anlegg
Risikoanalyseprogrammet Consafe er et nettbasert dataverktøy som skal gjøre det lettere å gjøre risikoanalyser at prosjekter.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Programmet er velkjent innen logistikk og industri.
- Det fungerer fint for anleggsbransjen også, siden det også her er økende behov og krav for sikring av ansatte. Consafe vil gi virksomheten et verktøy for å definere, klassifisere, registrere og dokumentere farer for å unngå skader på liv og helse, sier Tor-Egil Kleiv i Duotech AS som forhandler Consafe-programmet.
Produktet har vært utviklet i samarbeid med Standard Norge og brukere. Analysen som gjøres er konsekvensbasert.
Analyseprogrammet er nettbasert og skal alltid være oppdatert med det siste innen krav og standarder.
- Det gir en enkel og billig måte å sikre en del av HMS-kravene og dokumentere at det er gjort. Vi kan også bistå kunden med selve risikoanalysen, sier Kleiv.