
Åtte mistet lappen ved veiarbeid
Åtte personer ble fratatt førerkortet under en fartskontroll i vestgående retning på Varoddbrua i Kristiansand kommune 3. august.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Det er for tiden anleggsarbeider på strekningen og fartsgrenser er redusert til 50 km/t. Det er en kjent problemstilling med bilister som ikke overholder fartsgrensen mens det utføres veiarbeider rett ved kjørebanen.
Politiet i Agder bekrefter at åtte førerkort ble beslaglagt på to og en halv time, og at bilisten som var aller hardest på høyrefoten ble målt i 83 km/t. AT.no får opplyst ved Agder politidistrikt at politiet ofte reagerer og utfører kontroller etter tips. Steder der det er fare for at ulykker kan skje, prioriteres fra Politiets side.
- Det er et problem med for høye hastigheter på strekninger der det drives veiarbeider, og vi er veldig glade for at Politiet stillet opp og har kontroller, sier Jannicke Nicolaisen i Statens vegvesen til AT.no.
Hun er byggeleder på deler av det omfattende prosjektet i Kristiansand kommune. I dag er det to bruer over Tofdalsfjorden i Kristiansand, men den gamle hengebrua fra 1956 skal rives. Det er PORR Norge Infrastructure som har fått kontrakten på ca. 542 millioner kroner med å bygge ny bro på E18. De to eksisterende bruene må benyttes for å blant annet heise ned betongelementer for å bygge den nye brua fra bunn, og derfor er fremkommeligheten redusert på de eksisterende bruene. Arbeidene vil pågå, med redusert fremkommelighet, i ca. to år. Den nye brua skal etter planen stå ferdig innen våren 2020.
STILLING LEDIG:
-
Produktspesialist
Wirtgen Norway AS
-
Formann
Anlegg Øst Entreprenør
-
Anleggsleder
Isachsen Anlegg AS
-
Stikningsingeniør
Isachsen Anlegg AS
-
Grunnarbeider
Isachsen Anlegg AS
-
Maskinfører
Isachsen Anlegg AS
-
ADK-rørlegger / Anleggsrørlegger
Isachsen Anlegg AS
-
Maskinførere, Anleggsgartner, Grunnarbeider
Tertnes Entreprenør AS
-
Kvalitet og bærekraftsleder
Bjelland AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS