
Lemminkäinen kjøper Artic Pukk & Grus
Lemminkäinen Norge AS har kjøpt pukk- og grusleverandøren Artic Pukk & Grus, beliggende i Lyngen kommune i Troms fylke.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
- Vi håper at oppkjøpet vil sikre god og stabil råvareforsyning for pukk og grus, samt tilslag for asfalt og betong i dette området i mange år fremover, sier Jan Øyri, administrerende direktør i Lemminkäinen Norge AS.
Kjøpet innebærer at Lemminkäinen Norge overtar alle eiendeler, rettigheter og ansatte i selskapet. Selskapet har fullført forhandlinger med Lyngen kommune om justering av grunneierkontrakt tilpasset ny reguleringsplan for området som nå er godkjent av kommunen.
- Vi håper på en god utvikling i markedet for våre produkter, slik at vi kan bidra til aktivitet og arbeidsplasser i Lyngen, sier Øyri.
STILLING LEDIG:
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS
-
Mekaniker
Beck Maskin AS
-
Anleggsmaskinfører
A&B Andreassen Maskin as
-
Kategorisjef John Deere skurtreskere, finsnittere og redskap
Felleskjøpet
-
Produktsjef John Deere traktor
Felleskjøpet
-
Bas | Formann
Kolnes Maskin AS
-
Gravemaskinfører | Grunnarbeider
Kolnes Maskin AS
-
Vil du selge Valtra og andre ledende merkevarer hos Akershus Traktor?
Akershus Traktor as. Avdeling Vinstra
-
Nasjonal salgssjef Anlegg, Industri og Landbruk
BestDrive Norway AS
-
Mobilkranfører
NORDIC CRANE AS