Skal det være et par høyhælte Cat-sko?

Cat-sko for fine anledninger

Bergens-damene Lise Knudsen og Marete Lund Bakke er mest kjent for å lakkere motoriserte doninger. De lakkerer og dekorerer andre ting også - blant annet sko og klokker.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.

AT.no treffer dem på Transport 2016 i Lillestrøm, der de har stand med live dekorering av både biler og mennesker slik at publikum kan se kunstnerne i aksjon.

De har forberedt seg godt i verkstedet hjemme i Bergen før avreise til Lillestrøm.

På standen kan man beundre og kjøpe høyhælte sko lakkert med Cat, Volvo, Scania og John Deere. Det er også mulig å kjøpe klokker, julestrekuler og sparebøsser med merkene lakkert på gjenstandene.

- Vi måtte ha med oss litt ekstra når vi skulle til Transport 2016, så da lakkerte vi disse tingene, sier motivlakkerer Marete Lund Bakke som har sin egen bedrift, Maretes Garage Art.

Hun deler lokaler i Bergen med billakkerer Lise Knudsen som har bedriften Lises Lakk & Airbrush.

Lise Knudsen (t.v.) og Marete Lund Bakke med et lite utvalg av det de hadde med seg til Transport 2016. De sitter på en trekkvogn fra Royel Thermo som ble motivlakkert i løpet av messen.

Interessen har vært stor på skoene etter at Marete la ut bilder på sin Facebook-side før messen.

- Det tok bare noen minutter før de første skoene var solgt, sier hun.

STILLING LEDIG:
Powered by Labrador CMS