
Syltern bygger fylkesvei
Entreprenøren Johs. J. Syltern AS er tildelt jobben med å bygge tre kilometer ny vei fra Osavatnet til Rødsjø på fylkesvei 715 i Rissa kommune.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Torsdag 17. mars signerte Statens vegvesen og Syltern kontrakten der pengesummen er på 53,2 millioner kroner.
- Vi starter med anleggsarbeidet rett over påske. Tilrigging og noe arbeid ute i terrenget blir det første som skjer, sier byggeleder Håvard Ellingsen i Statens vegvesen.
- Det blir noe redusert fremkommelighet når veiarbeidet starter rett etter påske. Ved Osavatnet snevrer vi inn til ett kjørefelt, trolig med lysregulering. Vi ønsker at trafikantene innretter seg etter anleggsskiltingen og holder lav fart gjennom anleggsområdet, sier Ellingsen.
Sprengningsarbeidene starter i april. Veien blir da stengt i korte tidsrom. Nattestenging blir nødvendig fra 18. mai.
Statens vegvesen har tidligere varslet at veien kan bli helt stengt i en lengre periode mens anleggsarbeidet pågår.
- Vi har ikke gått igjennom dette i detalj ennå. Vi kan derfor ikke si noe mer om stengeperioden nå. Vi kommer tilbake med mer informasjon om stengingen når vi vet mer, sier Ellingsen.
Statens vegvesen bygger Fosenvegene på vegne av Sør-Trøndelag fylkeskommune og Nord-Trøndelag fylkeskommune.
STILLING LEDIG:
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS