
Forlik mellom DB Schenker og Posten
Det tyske logistikk-konsernet DB Schenker og Posten Norge AS har inngått forlik i erstatningssaken som DB Schencker fremmet i 2009.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
I 2002 klaget DB Schenker Posten Norge inn for EFTAs overvåkingsorgan, ESA, for eksklusivitetsklausuler med dagligvarekjeder og -butikker i forbindelse med etableringen av «Post i Butikk». De omstridte klausulene ble avviklet for snart 10 år siden.
For samme forhold reiste Schenker i 2009 et erstatningskrav mot Posten på 460 millioner kroner. Posten Norge har hele tiden avvist erstatningskravet.
- Forliket betyr at vi kan legge denne årelange uenigheten bak oss og se fremover. Posten Norge hatt suksess med etableringen av «Post i Butikk», og ser at nordmenn setter stor pris på lange åpningstider og god tilgjengelighet. Vi foretrekker å fokusere på å finne flere gode løsninger, fremfor å benytte tid og penger på lange rettsprosesser, sier kommunikasjonsdirektør Elisabeth Gjølme i Posten Norge i en pressemelding.
Det tyske logistikk-konsernet DB Schenker og Posten Norge konkurrerer fortsatt i det nordiske markedet.
Partene er enige om «ikke å kommentere forliket ytterligere».
STILLING LEDIG:
-
Maskinførere NLBO
Peab Anlegg
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Operatør til Albach flishogger
BioDrift AS
-
Prosjektleder
Anlegg Øst Entreprenør