
Kjørte vogntog med to i promille
Den vanvittige kjøringen ble fanget på film.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
En utenlandsk vogntogsjåfør ble søndag arrestert i Sverige etter å ha kjørt med en promille på 2,04, skriver Skövde Nyheter.
Kjøringen skjedde mellom Skara og Skövde, og ble fanget på kamera av en annen bilist.
- Vi var i ferd med å kjøre forbi, men skjønte at ikke alt var som det skulle. Først trodde jeg at det var den kraftige vinden som gjorde at lastebilen kjørte som den gjorde, men…, sier bilisten som filmet kjøringen til nettstedet.
- Lastebilen vinglet over hele veien. Et øyeblikk var han på veiskulderen, det neste var han på vei over i feil fil.
Etter at bilføreren hadde ringt til politiet, ble de 37 år gamle lastebilsjåføren raskt pågrepet. Prøvene viste altså en promille på over 2.
- Han har innrømmet at han drakk før turen, sier etterforskningsleder Tony Johansson.
Siden sjåføren er fra et annet EU-land og man var redd for at han skulle forlate Sverige ble det besluttet å pågripe ham. Han sitter nå mistenkt for grov fyllekjøring.
STILLING LEDIG:
-
Maskinførere NLBO
Peab Anlegg
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Operatør til Albach flishogger
BioDrift AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS