
Hyundai og Cummins etablerer motorfabrikk
SEOUL (AT.no) Hyundai og Cummins bygger ny motorfabrikk sammen i Sør-Korea.
Denne artikkelen ble publisert for over 10 år siden.
Cummins leverer idag motorer til en rekke av Hyundays anleggsmaskiner. Og ettersom produksjonen av maskinene skjer i Sør-Korea, har selskapene kommet frem til at det er hensiktsmessig å etablere et felles produksjonsanlegg for motorene i Daegu i Sør-Korea.
LES OGSÅ:
Hvert av selskapene investerer 33 millioner dollar i Hyundai Cummins Engine Company. Produksjonsstart er satt til 2014, med en kapasitet på 50.000 motorer i året.
4,2 milliarder dollar
Hyundai regner med å selge anleggsmaskiner for 4,2 milliarder dollar, en økning på 14% i forhold til fjorårets salg på 3,53 milliarder dollar.
Konsernet skriver i en pressemelding at selskapet håper å etablere seg som topp tre i verden av maskiner til masseforflytning innen 2016. For å nå dette målet, blir motorfabrikken viktig. I 2016 håper Hyundai på et salg av anleggsmaskiner for 9,1 milliarder dollar.
Det presiseres ikke hvilke motorer Hyundai og Cummins skal produsere i Sør-Korea. Trolig vil mesteparten av produksjonen bli til markedene utenfor Europa og USA.
Utslippskravene er strengere i Europa og USA, enn de er i en rekke andre deler av verden.
STILLING LEDIG:
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Maskinførere NLBO
Peab Anlegg
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS