
Actros-arvtager klar?
WÖRTH (AT.no) - Sett av 5.september, sa Daimler-toppen Stefan E. Buckner på arrangementet FutureLab i dag.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Ryktene om en ny og oppgradert Actros har versert lenge i lastebilkretsene. Mercedes-Benz-lastebilsjefen Buckner sa ikke noe om hva som skal lanseres i september, men at det er en ny Actros som er på vei, er det neppe stor tvil om.
Timingen med å vise noe nytt, kan neppe være bedre enn i begynnelsen av september. Det er bare et par uker før den enorme nyttekjøretøyutstillingen IAA åpner dørene i Hannover.
På arrangementet i Wörth snakket imidlertid Stefan E. Buckner mye om ny teknologi som vil komme i fremtidens lastebiler. Flere av de nye løsningene vil bli å finne komme i de neste generasjoners lastebiler. Men spørsmålet er om noe av det han snakket om tirsdag 26. juni, vises allerede i september.
Det Buckner imidlertid var konkret på, er at Mercedes-Benz ikke vil satse på hybride drivlinjer. De ønsker i stedet å satse tyngre på sin nye helelektriske eActros som ble vist tidligere i år, samt hydrogen-teknologi.
STILLING LEDIG:
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS