
Exit Hyundai hos Hymax
Med to sorte streker over Hyundai-navnet på listen over de maskinmerkene Hymax AS i Brumunddal representerer, bekreftet importøren at de har fått oppsigelsen.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Nyheten ble sluppet av adm. direktør Anders Henni til et rekordstort publikum da han ønsket velkommen til Hymax Utleieforum 2019. Nær 100 personer satt i Hamarhallen 6. mars.
- Som importør av Kubota er vårt hovedbudskap til markedet, «Best under 10 tonn». Derfor velger vi å se det positive i oppsigelsen fra Hyundai. Uten Hyundais tunge maskiner i programmet blir det enda enklere for oss å styrke «Best under 10 tonn-budskapet», sier Henni til AT.no.
- Hva blir den videre gang når det gjelder avviklingen av samarbeidet med Hyundai, Henni?

- Vi skal ha samtaler med Hyundai. Dette er av ny dato, og før samtalene er avviklet er det vanskelig å si mer på nåværende tidspunkt. Vi vil imidlertid arbeide tett med våre Hyundai-kjøpere. Etter at Bulder sa opp avtalen om å representere Hyundais små maskiner ble vi tilbudt å overta. Med Kubotas gravemaskiner som nøkkelprodukt i vårt program, var det umulig å si ja til dette, sier han.
STILLING LEDIG:
-
Mekaniker
Beck Maskin AS
-
Anleggsmaskinfører
A&B Andreassen Maskin as
-
Kategorisjef John Deere skurtreskere, finsnittere og redskap
Felleskjøpet
-
Produktsjef John Deere traktor
Felleskjøpet
-
Bas | Formann
Kolnes Maskin AS
-
Gravemaskinfører | Grunnarbeider
Kolnes Maskin AS
-
Vil du selge Valtra og andre ledende merkevarer hos Akershus Traktor?
Akershus Traktor as. Avdeling Vinstra
-
Nasjonal salgssjef Anlegg, Industri og Landbruk
BestDrive Norway AS
-
Mobilkranfører
NORDIC CRANE AS
-
Maskinfører med CE-førerkort og G8-kran søkes
Maskin & Veidrift AS