
Stor vekst for Hella Maskin
Hella Maskin AS, spesialister i anleggsteknologi, med hovedkontor på Stathelle har fortsatt den gode veksten gjennom 2018.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Takket være salg av ca. 200 stk. Novatron 3D GPS maskinstyringer samt salg av Geomax GPS stikningsutstyr og anleggslasere har omsetningen rundet 112 millioner kroner, og selskapet befester dermed posisjonen som nest størst i Norge på anleggsteknologi.
Selskapet ble også Gaselle bedrift for femte gang i 2018. Gaselle-diplomet gis til bedrifter som har doblet omsetningen siste 4 år og hatt positivt driftsresultat i de samme årene.
Firmaet har økt bemanningen fra 12 ansatte i 2015 til 25 ansatte ved inngangen til 2019 fordelt på avdelingskontorer rundt om i landet.
Firmaet har også tre forhandlere, to av dem i Nord-Norge.
- Vi ser lyst på fremtiden og på den spennende teknologiutviklingen i anleggssektoren, skriver selskapet i en nyhetsmelding.
STILLING LEDIG:
-
Maskinførere NLBO
Peab Anlegg
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Operatør til Albach flishogger
BioDrift AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS