
Åpner ny storstue
Posten og Bring inviterer til åpning av sitt nye logistikksenter i Vagle Næringspark i Sandnes 5. juni.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Byggingen av logistikksenteret måtte utsettes inntil ny vei og tverrforbindelse var på plass. Massive protester mot tungtrafikken gjennom Ganddal har også bidratt til utsettelse.
Men nå er altså logistikksenteret på plass, et godsknutepunkt med stor betydning for Postens landsdekkende terminalnettverk for brev-, pakke- og godshåndtering.
650 mill.
Totalt har Posten investert 650 millioner kroner i den nye terminalen på 16.000 kvadratmeter som består av godshall, postterminal og administrasjon, og med 330 ansatte.
Både konsernsjef Tone Wille i Posten Norge og ordfører Stanley Wirak kommer til åpningen av logistikksenteret i Sandnes onsdag.
Det er Veidekke som har stått for byggingen, for øvrig det tredje logistikksenteret Veidekke bygger for Posten og Bring. De to første ligger i Trondheim og Narvik.
STILLING LEDIG:
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Operatør til Albach flishogger
BioDrift AS
-
Prosjektleder
Anlegg Øst Entreprenør
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS
-
Mekaniker
Beck Maskin AS
-
Anleggsmaskinfører
A&B Andreassen Maskin as
-
Kategorisjef John Deere skurtreskere, finsnittere og redskap
Felleskjøpet