
Finsk importør kjøper Beck Maskin Sverige
KH Koneet Group Oy har kjøpt Beck Maskin Sverige AB og skal samarbeid med den norske organisasjonen.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
Beck Maskin er svensk importør av Kobelco og Airmans anleggsmaskiner, slik de er i Norge. Nå overtar det store finske konsernet KH Koneet Group Oy fra den norske organisasjonen.
KH Koneet Group er en ledende importør av anleggsmaskiner i Finland, og ønsker nå å nå et nytt marked i Sverige.
– Ekspansjonen til det svenske markedet gjennom kjøpet av Beck Maskin Sverige et stort skritt i vår vekststrategi. Oppkjøpet styrker samarbeidet vårt med Kobelco og muliggjør et enda bedre servicenivå til den kombinerte kundebasen. Avtale skaper også et samarbeid med norske Beck Maskin, spesielt rundt tekniske løsninger, sier Teppo Sakari, administrerende direktør i KH Koneet Group, ifølge en pressemelding, først omtalt hos Entreprenadaktuelt.se
Beck Maskin Sverige AB har i dag totalt 33 ansatte og en omsetning på rundt 208 millioner svenske kroner i 2018. Selskapet har avdelinger i Stockholm og Göteborg.
Etter oppkjøpet vil KH-Koneet Group ha rundt 120 ansatte totalt.
STILLING LEDIG:
-
Maskinførere NLBO
Peab Anlegg
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Operatør til Albach flishogger
BioDrift AS
-
Prosjektleder
Anlegg Øst Entreprenør