
Conexpo stenger tidligere
Arrangøren av Conexpo har besluttet å stenge messen etter fredagen - en dag tidligere enn planlagt. De norske på messen må i to ukers karantene når de kommer til Norge.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
For å begrense Covid-19-viruset (Korona), har arrangøren av Conexpo i Las Vegas bestemt at den planlagte messedagen lørdag 14. mars avlyses.
- På grunn av reiserestriksjoner fastsatt av president Trump og nye retningslinjer for reise for mange bedrifter som påvirker besøkende på messen, har vi bestemt oss for å avslutte en dag tidligere, fredag 13. mars, skriver arrangør AEM i en nyhetsmelding.
Messen stenger dørene fredag 13. mars klokken 17.00, og deretter skal alt pakkes og alle hjem til sine land.
For de norske som har vært på messen, venter 14 dager i hjemmekarantene etter de nye retningslinjene for smittevern som gjelder i Norge nå: Alle som ankommer Norge etter reiser utenfor Norden ilegges karantene (isolering) i 14 dager etter ankomst.
STILLING LEDIG:
-
Teknisk spesialist
Volvo Maskin AS
-
Maskinførere NLBO
Peab Anlegg
-
Anleggsrørlegger Ny Lufthavn Bodø
Peab Anlegg
-
Grunnarbeidere
Hæhre Entreprenør AS
-
ADK Rørlegger
Hæhre Entreprenør AS
-
Anleggsleder/prosjektleder
Ottar Bergersen & Sønner AS
-
Selger: Ettermarked, Reservedeler og Utstyr.
Fredheim Maskin AS
-
Mekaniker Verksted & Reisende
Fredheim Maskin AS
-
Automasjonstekniker
Fredheim Maskin AS
-
Bulkoperatør
AUSTIN NORGE AS