Prosjektleder for E6 Helgeland, Bård Nyland, sier det har vært en jevn konkurranse, der de tre best kvalifiserte leverandørene er med videre i konkurransen.Foto: SVV
Tre av fem med videre
Aldesa Construcciones S.A, Bertelsen & Garpestad AS, Hæhre Entreprenør AS, Johs. J. Syltern AS og Risa AS ville bygge ny E6-strekning.
Denne artikkelen ble publisert for over 2 år siden.
Annonse
Statens vegvesen har valgt ut hvilke tre leverandører som er med videre i konkurransen om å få levere tilbud til ny E6 Trøndelag grense-Lille Majavatn.
Fem leverandører ønsket å delta i konkurransen: Aldesa Construcciones S.A, Bertelsen & Garpestad AS, Hæhre Entreprenør AS, Johs. J. Syltern AS og Risa AS.
- Det har vært en jevn og utfordrende konkurranse. Alle leverandørene er kvalifisert for å gjøre jobben, men vi har valgt å gå videre med de tre som vi anser som best kvalifisert, sier prosjektleder for E6 Helgeland, Bård Nyland
Annonse
De tre leverandørene som er med videre i konkurransen er:
Bertelsen & Garpestad AS
Hæhre Entreprenør AS
Johs. J. Syltern AS
Ny veilinje går stort sett i lett terreng utenfor eksisterende E6. Det gjør rask og effektiv utbygging mulig.Illustrasjon: SVV
Kontrakten det skal konkurreres om er en totalentreprise, og konkurransen vil bli gjennomført med forhandlinger. Avklaringsgrunnlaget ble sendt ut 18. mai, og fristen for å levere første tilbud er 19. august. Frist for å levere endelig tilbud er satt til 14. oktober.
- Vi har stor tro på at vi får et godt sluttresultat i konkurransen, og blir stående igjen med den beste leverandøren til slutt. Samtidig ønsker vi å takke Aldesa Construcciones S.A og Risa AS for deres deltakelse i konkurransen, sier Nyland.
Arbeidene omfatter prosjektering og bygging av ca. 9,6 kilometer ny E6, med fartsgrense 90 km/t på strekningen Trøndelag grense-Majahaugen og Flyum-Kappfjellia. Ny veilinje går stort sett i lett terreng utenfor eksisterende E6.
I tillegg skal strekningen Kappfjellia-Lille Majavatn klargjøres for 90 km/t. Det er sanering av avkjørsler, bygging av sideveier, samt noe bearbeiding av sideterreng som skal utføres på denne strekningen.