
Stoppet med usikrede papirruller
I tillegg til papir som hadde forskjøvet seg, hadde vogntoget flere utslitte dekk. Dødsfellen fikk ikke fortsette ferden.
Denne artikkelen ble publisert for over 5 år siden.
- Når vi vet at flere har død av å få slike papirruller over seg, så er dette noe vi ser svært alvorlig på, sier kontrolleder Bjørn Uno Rogneby i Statens vegvesen.
Den rumenske transporten ble stoppet ved en skiltet kontroll på Jessheim trafikkstasjon E6 (Akershus) på kvelden tirsdag 7. august. Da var den på vei fra Trøndelag til Danmark med papir.
Det ble konstatert at flere av tolv papirruller på til sammen 27,5 tonn ikke var godt nok sikret og at lasten hadde forskjøvet seg.

Videre var fire dekk utslitt og det var ikke gode nok bremser på en aksel. Den rumenske sjåføren ble anmeldt. Resultatet av denne, var at politiet beslagla førerkortet og ga en bot.